• Parę słów o Węgrach

Węgry (dawniej niemiecki Wangern) to wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Żórawina.

W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa wrocławskiego.

W wiosce znajduje się stacja kolejowa na linii Wrocław - Międzylesie.

Jest tu murowany kościół pod wezwaniem Św. Jadwigi zbudowany w stylu gotyckim w XV w., przebudowany w XIX w. W środku fragment gotyckiego ołtarza i trzy rzeźby gotyckie z przełomu XV/XVI w.

Zachował się także dwór wybudowany w XVIII w. w stylu barokowym. Przebudowa na przełomie XVIII/XIX w. prowadzona w duchu neogotyckim zatarła pierwotne cechy barokowe.

Dwór jest w dobrym stanie, mieści szkołę. Położony jest w centrum wsi, obok znajduje się niewielki park.