• Programy, projekty

• Program “MultiSport” w Szkole Podstawowej w Węgrach

W latach szkolnych 2014/15 i 2015/16 w Szkole Podstawowej w Węgrach realizowany był ogólnopolski projekt sportowy pod hasłem „MultiSport”- są to zajęcia sportowe dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej.

Ideą projektu MultiSport jest organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci szkół podstawowych.

Zajęcia prowadzone są w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulujących aktywność fizyczną uczestników.

W projekcie biorą udział uczniowie uzdolnieni ruchowo jak i Ci, którzy chcą podnieść swoją sprawność fizyczną. Uczniowie mogą w pełni rozwijać swoje zdolności psychomotoryczne, podnosić swój poziom wyszkolenia. Mając na uwadze przede wszystkim troskę o ucznia, jego sprawność i zdrowie, zwracam szczególną uwagę na problem ustawicznej aktywności fizycznej podejmowanej świadomie, dobrowolnie i z entuzjazmem. Zajęcia są prowadzone 3 razy w tygodniu, w grupie ćwiczebnej liczącej max 20 osób, w 90- minutowych jednostkach lekcyjnych z podziałem na trzy bloki tematyczne.

• lekkoatletyka i gimnastyka

• gry zespołowe

• sporty mające tradycje i zapotrzebowanie w danym środowisku lokalnym.

Zgodnie z założeniami programu, przeprowadzony został Mini Test MultiSport składający się z 3 prób (zwis na drążku, bieg wahadłowy 5x10m, bieg długi – w zależności od wieku uczestników 600, 800, 1000 m).Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do udziału w teście, a uzyskane wyniki posłużą do oceny poprawy sprawności fizycznej w przyszłym roku szkolnym.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają uczniom możliwość spędzania wolnego czasu aktywnie i z pożytkiem dla zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole.