• Aktualności

            • UDANYCH WAKACJI!!!!

            • 26 czerwca 2020 zgodnie z kalendarzem dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Jest to rok szczególny, który przejdzie do historii jako pierwszy w którym uczniowie przez tak długi czas kontynuowali naukę w sposób zdalny. Epidemia koronawirusa skutecznie zdezorganizowała całe życie szkolne. Czego życzymy naszym Uczniom na nadchodzące wakacje? 

              Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki. Dziękujemy WAM Uczniowie za wysiłek i współpracę, życzymy by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się wspaniale na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzymy, że wkrótce wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

            • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

            •  

               

              Minister Edukacji Narodowej

              Dariusz Piontkowski

              Warszawa, 24 czerwca 2020 r.

               

               

              Szanowni Państwo,

              Dyrektorzy i Nauczyciele,

              Uczniowie i Rodzice,

               

               

              wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

               

              Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,
              w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

               

              Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

               

              Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem
              i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. 

               

              Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach
              i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

               

              Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując
              je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

               

              Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja,
              w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami
              i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

               

              Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

               

              Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym,
              aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

               

              Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

               

               

              Z serdecznymi pozdrowieniami

              Dariusz Piontkowski

              Minister Edukacji Narodowej

            • Egzamin ósmoklasisty

            • Informacje dla rodziców oraz zasady

              dla uczniów przystępujących do egzaminu ósmoklasisty w czerwcu 2020 r.
              w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Węgrach

              na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych CKE, GIS oraz MEN  w związku z przeprowadzeniem egzaminów z dnia 15 maja 2020 r.

              • Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która ponadto dokonała przed wyjściem z domu pomiaru temperatury i nie przekroczyła ona 37⁰C. Każdy uczeń wchodzący na teren budynku szkoły może mieć kontrolnie zmierzoną temperaturę bez jej odnotowywania.
              • Uczeń nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
              • Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż przystępujący
                do egzaminu lub osoby zaangażowane w przeprowadzenie egzaminu.
              • Na egzaminie każdy uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych i linijki
                w przypadku egzaminu z matematyki, które przynosi do szkoły w przezroczystej koszulce na dokumenty. Nie można pożyczać przyborów od innych.
              • Uczeń może przynieść na egzamin własną butelkę z wodą i stawia ją na podłodze, przy nodze stolika by przypadkowo nie zalać arkusza egzaminacyjnego.
              • Czekając na wejście do szkoły, po wejściu do szkoły albo sali egzaminacyjnej uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
              • Aby uniknąć tworzenia się grup uczniów przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu uczniowie są zobowiązani przestrzegać zasad wprowadzonych przez dyrektora szkoły tj.:
              • stawić się w szkole na godzinę wyznaczoną przez dyrektora szkoły (godz. 8:30 )
              • wchodzić do szkoły i przemieszczać się zgodnie z zaleceniami nauczycieli nadzorujących wpuszczanie uczniów do poszczególnych sal
                 
              • skorzystać w szatni z wyznaczonego dla klasy miejsca pozostawiając tam ewentualne okrycie wierzchnie oraz telefon komórkowy w foliowej opisanej imieniem i nazwiskiem reklamówce, którą zapewni szkoła;
              • po wyjściu z szatni kierować się do holu szkoły, a z niego sal, w których odbędzie się egzamin odpowiednio:

              sala nr 8 i sala nr 11

              • przed wejściem do sali egzaminacyjnej odbywa się losowanie numeru stolika (numer losuje nauczyciel);
              • przed rozpoczęciem pracy z arkuszem uczniom zostanie przypomniane, że na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym nauczyciel przypomni im o przeniesieniu odpowiedzi na kartę odpowiedzi;
              • po zakończeniu pracy z arkuszem uczeń ma dodatkowe 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia  odpowiedzi na kartę odpowiedzi;
              • po zakończeniu egzaminu należy opuścić szkołę i nie gromadzić się przed nią, a wrażeniami po egzaminie dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów lub telefonicznie.
              • Uczeń wchodzący do szkoły ma obowiązek zdezynfekować ręce korzystając
                z przygotowanego przez szkołę płynu. Płyn do dezynfekcji rąk będzie również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej.
              • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie uczniowie z zakrytymi ustami i nosem
                (maseczką jedno lub wielorazową, materiałem a w przypadku uczniów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa w przyłbicy. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły. Uczeń będzie mógł zdjąć maseczkę dopiero w sali egzaminacyjnej podczas pracy z arkuszem, jednak – jeżeli uzna to za właściwe – może mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu.
              • Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić ucznia o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu). Uczeń powinien mieć legitymację szkolną.
              • Uczeń jest zobowiązany podczas egzaminu zakrywać usta i nos kiedy:
              • podchodzi do niego nauczyciel, aby rozdać arkusz egzaminacyjny lub odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
              • wychodzi do toalety,
              • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
              • Uczeń jest zobowiązany pamiętać o:
              • zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi;
              • niedotykaniu dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganiu higieny kaszlu i oddychania. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką;
              • konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.
              • Uczeń nie może wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy. Telefon komórkowy najlepiej zostawić w domu.
              • Uczeń może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
              • Jeżeli uczeń podczas egzaminu przejawia niepokojące objawy choroby, jego egzamin zostaje przerwany i zostaje odizolowany w odrębnym pomieszczeniu.
              • Uczniowie chorujący na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie zobowiązani są do dostarczenia najpóźniej w dniu egzaminu zaświadczenia lekarskiego, aby członkowie zespołu nadzorującego egzamin nie zinterpretowali tych objawów jako „niepokojące” i nie odizolowali ucznia.

               

               

               

              TERMINY EGZAMINU

              Termin główny:
              1. język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
              2. matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
              3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

              Termin dodatkowy:
              1. język polski – 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
              2. matematyka – 8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
              3. język obcy nowożytny – 9 lipca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

              Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty - do 31 lipca 2020 r.
              Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń - do 31 lipca 2020 r.
              Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym - do 31 lipca 2020 r.

               

              WSZYSTKIM ÓSMOKLASISTOM ŻYCZYMY POWODZENIA!

      • Logowanie