• Aktualności

            • Pożegnanie kl.8

            • "Ale to już było.... " przed południem uroczyście pożegnaliśmy klasę 8 - NASZYCH ABSOLWENTÓW!! 

              Najpierw klasa 7 zaprezentowała ciekawą prezentację, część artystyczną i film, a następnie klasa 8 oficjalnie pożegnała szkołę.  Oczywiście nie zabrakło wręczenia wspaniałych świadectw, nagród, pucharów... wielu podziękowań i chwil wzruszeń. Była również niespodzianka dla naszej Pani Alicji, która odchodzi na emeryturę. Po uczcie dla ducha było i coś dla ciała :) Dziękujemy rodzicom kl.8 :) !

              Przypomnij to sobie jeszcze raz :)

              Kamila to jest dziewczyna, co naszą szkołę rozsławiła.Śpiewając poruszała serca wszystkie i sprawiała, że człowiek spotykał na przerwie artystkę.

              Stefan często dużo mówił, jego myśli jak wodospad spadały i pozostawiały długie strugi.Na zawodach często w szranki stawał i przeciwnika obojętnym nie pozostawiał.

              Anna jest nieugięta, wie czego chce.Choćbyś skarby przynosił, nie zmienisz jej.Ta inteligentna szachistka zapewne ma plan tajny, na którym świat kiedyś zyska.

              Bartek potrafi być wytrwały, gdy ma swój jasny cel.Wówczas podnosi poprzeczkę i wszystkim nauczycielom jest na sercu lekko, że hej.Na zawodach walczy jak lew, aż sędziom podnosi się brew.

              Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ta uroczystość się odbyła (uczniom, rodzicom i nauczycielom)!


              Absolwenci pamiętajcie "Każdy koniec to również początek. Otwierasz czystą kartę i zapisujesz ją od nowa. Tym razem tak jak chcesz..."  POWODZENIA!!!

            • Zakończenie roku szkolnego kl.1-3

            • W piątek 25 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2020/2021. Jako pierwsi nagrody i świadectwa otrzymali uczniowie kl. 1-3. Dla ośmioro z nich była to długo wyczekiwana chwila na pierwsze świadectwo w życiu :) Część pierwsza zakończyła się krótkim występem kl.3. Jako drudzy świdaectwa orztymali uczniowie kl. 5 i 6. A na koniec nasi najstarsi uczniowie kl. 7 i 8. (Realcja z pozegnania kl.8 w następnej aktualności :) )! Udanych WAKACJI!!!

            • Emilia Bronowicka Laureat za zajęcie VII miejsca w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny"

            • 25 czerwca Pani Dyrektor Barbara Sasak wręczyła EMILII BRONOWICKIEj uczennicy kl. 3 piękną statuetkę i dyplom Laureata za zajęcię VII miejsca w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matetmatyczny" online w sesji wiosennej w roku szkolnym 2020/2021. W konkursie tym brali również udział uczniowie klas straszych 6-8. Piękny i zarazem podniosły był to początek zakończenia roku szkolnego. :)

            • Zabawy nadszedł czas... :)

            • "Mała rzecz a cieszy" to powiedzenie ma w sobie dużo prawdy. Nagrodą uśmiech na twarzy naszych dzieci :) jedne z ostatnich zabaw na świetlicy w tym roku szkolnym

            • wycieczka kl.1-3 Arboretum Wojsławice

            • Dnia 16.06.21r. uczniowie klas 1-3 wraz w wychowawcami wybrali się na wycieczkę do ogrodu botonicznego  Arboretum w Wojsławicach. 
              Arboretum jest szczególnym rodzajem ogrodu botanicznego, w którym dużą część zajmuje kolekcja drzew, krzewów i krzewinek. Wojsławicki ogród jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.To idealne miejsce na spacer. Możesz przysiąść na ławeczce w cieniu kasztanowca, albo położyć się pośrodku zieleni. Arboretum w Wojsławicach słynie z kolekcji azalii i rododendronów (maj), ale też dziesiątek tysięcy liliowców, które można podziwiać w lipcu. Różaneczniki w Wojsławicach są najstarsze i największe w Polsce, więc koniecznie trzeba je zobaczyć.  Z kolei kolekcja liliowców jest największa w Europie!
              Całość wygląda jak ogród wyjęty prosto z bajki Disney.  Podziwiając te wspaniałości czas upłwa bardzo szybko. Nasi uczniowie spedzili tam bardzo miło czas, podziwiając te cuda natury. 

            • Wycieczka - Wielka Sowa 14.06.21 :)

            • WIELKA SOWA ZDOBYTA!!!! :) Super wycieczka :)

              Dnia 14.06.21r. klasy V- VIII wybrały się na wspólną wycieczkę szkolną.
              Naszym celem było zdobycie szczytu Wielka Sowa 1015 m n.p.m. w masywie Gór Sowich.
              Wysiedliśmy na przełęczy Sokolej i po ok 30 minutach forsownego podejścia dotarliśmy do pierwszego przystanku na trasie - schroniska Orzeł. Potem trasa wiodła już tylko w lasie. Co jakiś czas robiliśmy postuje podziwiając przyrodę lub obiekty spotkane na trasie np. drugie schronisko Sowa oraz pomnik w kształcie piramidy Carla Wiesena. Powoli, ale do przodu udało się wszystkim dotrzec na górę. Tu mieliśmy czas na odpoczynek, grilowanie kiełbasek o czywiście  wieżę widokową.
              Wieża widokowa na szczycie Wielkiej Sowy pochodzi z roku 1906 i ma wysokość 25 metrów. Nieco ponad 30 lat wcześniej powstała tutaj konstrukcja drewniana. Podczas uroczystego otwarcia murowanej budowli, które odbyło się w drugiej połowie maja roku 1906, brały udział tłumy ludzi, a wieży nadano imię Żelaznego Kanclerza Otto van Bismarcka. Panorama ze szczyty jest imponująca, sięga Śnieżki, Śnieżnika, Broumowskich Sten, oraz choćby tajemniczej Ślęży. Obecnie wieża nosi imię Mieczysława Orłowicza. 
              Wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Po zejściu do naszego punktu startu zjedliśmy jeszcze smaczne lody i wróciliśmy cali i zdrowi do domu :)  

              Zachęcam do obejrzenia naszej galerii z tej wycieczki :) 

            • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje

            • Warszawa, 11 czerwca 2021 roku

               

               

               

              Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
              – informacje dla szkół i placówek

               

               

               

              Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

               

              Organizacja szczepień

              Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
              i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

               

              Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

               

              Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

               

              Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

              Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

              • zgodę rodzica,
              • kwestionariusz,
              • kwalifikację lekarza,
              • szczepienie.

               

              Harmonogram szczepień po wakacjach

              Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

               

              Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

              • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
              • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
              • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

               

              Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

              Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

               

              Dlaczego warto się zaszczepić?

              Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

               

              Jak działa szczepionka?

              Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

               

              Ministerstwo Edukacji i Nauki

              Departament Informacji i Promocji

               

            • Piknik kl. VI

            • Klasa VI wraz z wychowawcą Pania Martą Marków udziała we wtorek na godzinie wychowawczej piknik klasowe. Fajnie mieli :) Troszke im pozazdrościliśmy i szukujemy się z innymi klasami na następną wychowawczą :)

            • Dzień Dziecka 2021r.

            • Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) –  dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955
              w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ
              ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.

              Aby uczcić dziejsze święto zorganizaowaliśmy dziś w naszej szkole Dzień Sportu :) Uczniowe młodsi i strasi bawili się, biorąc udział w zawodach: trójboju oraz turnieju rekreacyjno-sportowym. Zwyciezcy trójboju otrzymali pamiatkowe medale oraz dyplomy. Po tych "cieżkich zmaganiach sportowych" zjędliśmy pyszne kiełbaski oraz słodkie niespodzianki :) Było super:) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacja z dziejszego dnia na naszej stronie oraz na Facebooku naszej szkoły :) powyżej zdjęcia z wręczenia nagród, zwyciezcy oraz pamiątkowe zdjęcia klasowe :)

              Wszystkie NAJ..NAJ..NAJ.. z okazji Waszego święta Dzieci!!
               

      • Logowanie